top of page

Supras ne kiekvienas: lietuviški gyvūnų viešbučiai siūlo neįtikėtinas paslaugas
Ne visada pavyksta savo augintiniams skirti pakankamai dėmesio – atostogos, komandiruotės ir kiti užsiėmimai kartais priverčia išsiskirti ne vienai dienai. Tam, kad šis išsiskyrimas nebūtų toks sudėtingas, dar visai neseniai Lietuvoje iškilo keletas šunims skirtų viešbučių, žadančių, kad juose laikinai be šeimininkų likę gyvūnai nesijaus vieniši. Tiesa, kai kuriems lietuviams šiuose viešbučiuose teikiamos paslaugos iki šiol atrodo nesuprantamos ir kelia juoką.


Vilniuje esančio gyvūnų viešbučio „Barkvilis“ direktorė Daina Jarmalavičienė pripažįsta, jog šunims skirtų viešbučių rinka mūsų šalyje dar tik pradeda vystytis. „Atsidarėme pačiu laiku – 2015 m. pabaigoje. Girdėjau, jog anksčiau atsidarę viešbučiai neišsilaikydavo, nes Lietuvoje pasirodė pernelyg anksti ir liko nesuprasti. Jau seniau žinojau apie šią paslaugą, teko naudotis ja su savo šunimi ir man tai atrodė normalu, tačiau daugelis čia apie tai dar nebuvo girdėję ir stebėjosi, kam to gali reikėti“, – prisimena pašnekovė.


Anot jos, anuomet augintinių turintys žmonės buvo susidarę mitais paremtą įspūdį apie tai, kas apskritai yra gyvūnų viešbučiai. „Daugeliui gyvūnų viešbutis asocijavosi su gyvūnais, laikomais narvuose tragiškomis sąlygomis. Jie tai įsivaizdavo kaip prieglaudą, kurioje teikiama laikina priežiūra. Kurdami savo viešbutį stengėmės paneigti šias nuostatas – pastatėme jaukų viešbutį, kuriame sąlygos geresnės nei daugelyje viešbučių žmonėms“, – aiškina D. Jarmalavičienė.


Kiekvienas augintinis viešbutyje turi atskirą stilizuotą kambarėlį – juose yra kondicionieriai, kontroliuojamas kvapas, palaikoma optimali temperatūra. Patalpos yra šviesios, kiekvienoje yra po vieną arba du langus.


Šiame viešbutyje laukiami ne tik šunys, bet ir katės, triušiai, jūrų kiaulytės. Direktorės teigimu, čia vietos atsiras visiems naminiams gyvūnams, išskyrus roplius. „Ką šeimininkai beaugintų, priimame ir prižiūrime. Pas mus jie atveža savo augintinius tada, kai iškeliauja atostogų, išvyksta į komandiruotes, stažuotes, kelia vestuves, vykdo remontą. Visose situacijose, kai patys negali pasirūpinti savo augintiniais, žmonės gali palikti juos tam skirtuose viešbučiuose“, – teigia direktorė.


Čia rūpinamasi ne tik šunų, bet ir kitų gyvūnų užimtumu. „Kurdami šią paslaugą manėme, kad užsiėmimų įvairovė reikalinga tik šunims – juk mums įprasta, kad su jais reikia ir pažaisti, ir pasivaikščioti. Pasirodo, kur kas didesnis yra kačių užimtumo poreikis. Šeimininkai pageidauja, kad dienos metu su jomis pažaistume, duotume galimybę pasėdėti ant kelių, pasiglaustyti, pamurkti, kartu paskaityti knygą“, – teigia ji.


D. Jarmalavičienės teigimu, paklausūs dienos užsiėmimai triušiams ir net jūrų kiaulytėms – šeimininkai nenori, kad jų augintiniai būtų visą laiką uždaryti, todėl dieną juos išleidžiame. „Ir kaimynas gali tiesiog ateiti, pašerti gyvūną, pakeisti kraiką ir išeiti. Šeimininkai pageidauja, kad atstotumėme gyvūnams šeimą – pakalbintume, paglostytume, skirtume daugiau dėmesio. Dienotvarkę iš esmės sudaro patys šeimininkai, o ne mes“, – teigia viešbučio direktorė.


Anot jos, likę vieni gyvūnai reaguoja labai įvairiai – nors daugumos elgesys išvykus šeimininkams nepasikeičia, stresą jaučiantiems gyvūnams viešbutyje skiriamas išskirtinis dėmesys.


„Tokiems gyvūnams neleidžiame užsisklęsti savyje ir siūlome šimtaprocentinį užimtumą – pasiūlome skanėstų, įvairių žaidimų, buvimą kompanijoje. Įsivaizduokite: į naują aplinką patekusi katė jaučia stresą, bet užtenka jai už stiklinių durų parodyti triušiuką, ir viskas – įsijungia medžioklės instinktas, streso nebelieka. Šuniukus galima paimti į rankas, daug kam padeda nusiraminti šukavimas“, – tikina viešbučio direktorė.


Taip pat čia veikia ir šuniukų darželis – grįžę iš darželio šunys mažiau prašo šeimininkų dėmesio bei nebeturi poreikio niokoti namų. Visą gyvūno viešnagės viešbutyje laiką šeimininkai turi galimybę stebėti savo augintinį mobiliajame telefone 24/7 stebėjimo kamerų pagalba.


Šaltinis – portalas Delfi.lt

Comments


bottom of page